Naše děti vedeme k empatii a všímavosti vůči okolnímu světu a potřebám jiných lidí. Naše pomoc má mnoho různých podob – od celoškolních finančních sbírek pro nemocné děti, přes výrobu dárků, adopci zvířátka nebo nazpívání písně pro děti v nemocnici. Nezáleží na formě ani na velikosti dárku nebo pomoci. Důležité je vědomí, že my všichni můžeme měnit svět k lepšímu.

DobroDílo s. r. o.

Je sociální podnik z Králova Dvora a první certifikovaná mýdlárna, která dává skutečnou práci lidem s mentálním hendikepem.

DobroDílo se naše děti rozhodly podpořit částkou 5.000,-Kč. V současnosti zaměstnávají 14 zaměstnanců, z toho je 9 osob se zdravotním postižením, kteří díky vlastnímu zaměstnání a finančnímu příjmu mohou žít normální život.

Zvířecí Pohoda z. s. – Bzová

Je nezisková organizace, která se zabývá aktivitami prostřednictvím zvířat, jako jsou hipoterapie, environmentální programy a volnočasové aktivity. Pečují o hospodářská zvířata, věnují se péči o opuštěná a stará zvířata, provozují útulek pro psy a nachází u nich domov staří a vysloužilí koně.

Tuto neziskovou organizaci jsme také podpořili částkou 5.000,-Kč. Děti tam finanční příspěvek odvezly a přivezly zvířatům i krmivo.

Domov seniorů Zdice

Ve školním roce 2022/ 2023 jsme zahájili spolupráci s Domovem seniorů ve Zdicích. Do domova jezdíme vždy jednou za měsíc s připravenou aktivitou, při které děti spolupracují se seniory. Návštěvy jsou velice přínosné pro obě strany, protože si mají obě strany co předat.

Den Země

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.

Žáci naší školy nejsou lhostejní k naší planetě, přírodě ani zvířatům. Proto jsme se rozhodli přispět k tomu, aby se nám lépe žilo a k tomu, aby se naší planetě lépe dařilo.

Planetu Zemi máme jen jednu a my v B-English na ni myslíme.

Emička Radová

Snažíme se získat finanční prostředky pro čtyřletou Radovou ze Zdic, která má myotickou dystrofii a potřebuje finanční prostředky na rehabilitace v Centru Hájek.

Celý příběh malé Emičky si můžete přečíst zde. Děkujeme, že pomáháte s námi!

Velikonoční jarmark

Dne 8. 4. 2022 proběhl v B-English velikonoční jarmark. Jarmark se konal za účelem podpory malé Emičky Radové, které B-English dlouhodobě pomáhá.

V den jejího svátku jsme vybrali na jarmarku 35.195,- Kč. B-English podpořila ještě částkou 14.805,-Kč, a tak jsme mohli Emičce předat 50.000,-Kč.

Děkujeme Vám všem!

Obrazy pro “onkoláčky”

Kolektiv 4. ročníku naší školy se rozhodl podpořit onkologicky nemocné dětské pacienty. Čtvrťáci vytvořili dva krásné obrazy, které věnovali do dobročinné aukce. Oba dva obrazy se vydražily za krásných 1.200,- Kč.

Děti se rozhodly podpořit nemocné děti písní, kterou si samy nazpívaly a natočily k ní krásný videoklip. Píseň včetně videoklipu naleznete zde.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Nadační fond Spolu na draka

Pomáhá pacientům se vzácnými onemocněními, konkrétně se Spinální muskulární atrofií (SMA). Nemoc patři do skupiny dědičných chorob postihujících periferní motorický nerv – tzv. motoneuron. V důsledku onemocnění jsou oslabeny svaly a postupem doby dochází i k úbytku svalových vláken – tzv. svalovým atrofiím. Toto onemocnění nepostihuje intelekt. SMA patří četností výskytu mezi vzácná onemocnění, ale zároveň se řadí na přední místa příčin úmrtí v časném dětském věku.

Charitativní galavečer, na kterém paní ředitelka Barbora Novotná vydražila jeden z obrazů a částka 21.000,- Kč putovala na dobrou věc.

Krabice od bot

Před Vánocemi jsme se s třeťáky zapojili do charitativního projektu Krabice od bot. Děti prošly své hračky, se kterými si už nehrají a vybraly ty, které by ještě někomu mohly udělat radost. Hračky a knížky jsme pak společně ve škole zabalili do celkem 11 krabic od bot a pomohli jsme tak Ježíškovi udělat radost 11 dětem z chudých rodin z Berounska. Bylo krásné pozorovat, jak byly při balení děti soustředěné, usmívaly se a braly svojí misi pomocníků Ježíška velmi vážně.

Srdečnost našich třeťáků se ostatně ukázala i na podzim, když jsme při tréninku zapisování adresy psali pohledy s pozdravy do domovů pro seniory.

Výzdoba pro FN Motol

Když jsme si přečetli, že můžeme někomu udělat radost pouze tím, že vyrobíme výzdobu, neváhali jsme a dali jsme se do práce.

Vyrobili jsme krásné dekorace, které vyčarují úsměv na tváři nemocným dětem. Třída 2.A se vydala cestou přírodního tvoření a využila především přírodní materiály, jako jsou třeba šišky nebo skořápky od vlašských ořechů. Děti si daly opravdu záležet a vznikaly krásné dekorace.

Všechny výrobky byly opravdu povedené a my jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

Žáci 2. B adoptovali sovu

Rodiče a žáci 2. B se tento školní rok rozhodli, že společně přispějí na dobrou věc a adoptují si zvíře ze záchranné stanice.

Tím zvířátkem se nakonec stala sova pálená, které po celý rok budou hradit náklady na péči v záchranné stanici.

Protože jejich sovičku chtěly všechny děti vidět na vlastní oči, tak vyrazily na třídní výlet do Ochranny fauny Hrachov, kde se starají o divoká zvířata v nouzi. V záchranné stanici se děti dozvěděly, jak se mají chovat, když najdou divoké zvíře, které potřebuje pomoct a na koho se v případě obrátit.